TITLE

DESCRIPTION

Czy można uczyć się szybciej?

Na ostatnich zajęciach pogłębialiśmy wiedzę na temat funkcjonowania i budowy mózgu. Temat nas tak mocno zainteresował, że nasza pani postanowiła nieco dłużej poświęcić jemu czas. I tak o to w ostatni piętek przenieśliśmy się do Niezwykłej Krainy Koncentracji Uwagi i poznaliśmy zwyczaje mieszkających tam osób, ich ulubione zajęcia i sposoby spędzania czasu. Dowiedzieliśmy się co to są neurony i w jaki sposób tworzą ze sobą nić połączeń, jak zbudowany jest nasz mózg i co wpływa na poprawę naszej koncentracji uwagi. Układaliśmy puzzle, wykonywaliśmy ruchy naprzemienne, pozycję Cooka'a, masowaliśmy punkty na myślenie, próbowaliśmy oddychania przeponowego. Ponadto wykonywaliśmy leniwe ósemki, pozycję słonia, kołyskę, pompowanie piętą, sowę, kapturek myśliciela, rysowanie oburącz, itp. A wszystko po to, aby zachęcić nasze obie półkule do współpracy i poprawić naszą koncentrację uwagi.  Na koniec kilka ćwiczeń, które pomogą nam w odrabianiu zadań domowych. Warto wybrać trzy zabawy z listy ćwiczeń i wykonywać je przed każdym odrabianiem zadań domowych:
  • rozwiązywanie (samodzielne tworzenie) krzyżówek,
  • sudoku,
  • liczenie "w dół",
  • wpatrywanie się w jedno miejsce przez 5-10 minut,
  • wyszukiwanie wybranych cyfr lub liter w ciągu,
  • układanie puzzli,
  • wyszukiwanie różnić między obrazkami,
  • labirynty.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress