TITLE

DESCRIPTION

Trenujemy pisanie – opis postaci

Tym razem musieliśmy się zmierzyć z opisywaniem postaciami z naszej wyobraźni. Każda grupa dostała powycinany zestaw z dwoma ludzikami oraz ubraniami i akcesoriami (różdżki, hełmy, tarcze, kapelusze, cylindry, skrzydła, korony, itp.). Na początku musieliśmy zaprojektować swoich bohaterów: ubrać ich w stroje, dodać akcesoria. Następnie tworzyliśmy opis swoich postaci. Kolejno odczytywaliśmy swoje opisy, a inne grupy układały elementy zgodnie z tym, co usłyszeli. Na koniec porównywaliśmy pierwowzór z kompozycją przygotowaną zgodnie z opisem. Dzięki tej zabawie przekonaliśmy się jak ważna jest precyzja językowa. Rozwijaliśmy swoją wyobraźnię i kreatywność, wzbogacaliśmy swój język, a przy tym wszystkim dobrze się bawiliśmy 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress