TITLE

DESCRIPTION

Wycieczka do lasu

2 października postanowiliśmy zamienić się w badaczy przyrody. Zaopatrzeni w lornetki i  lupy, ubrani w ciepłe buty,  ruszyliśmy do lasu. Pogoda spojrzała na nas łaskawym okiem i dzięki temu mogliśmy dokonać wnikliwych obserwacji. Zauważyliśmy, że las  mienił się pełną barwą ciepłych, jesiennych kolorów. Z niesłabnącym zapałem poszukiwaliśmy śladów leśnych zwierząt, zbieraliśmy jesienne dary i słuchaliśmy odgłosów lasu. Czy wiecie, że las mówi? Mówi językiem ptaków, szumem liści, odgłosem łamanych gałęzi... A co jeszcze dostrzegliśmy? To wszystko, o czym pisze Kazimierz Przerwa-Tetmajer w wierszu: "W lesie":  

Wolno i sennie chodzą Po jasnem tle błękitu Złocisto-białe chmurki Z połyskiem aksamitu.

Niekiedy się zasrebrzy Pod słońca blask z ukosa, Jaskółka śmigła, czarna, Sunąca przez niebiosa.

Po łące cichej, jasnej, W srebrne objęte ramy Przez opalowy strumień, Złote się kładą plamy.

Szmaragdem słońce błyska Na ciemnej drzew zieleni, Lub przez konary rzuca Ognistych pęk promieni.

Po niebie i po lesie, Po łąk zielonym łanie, Przejrzyste, zwiewne idzie Błękitne zadumanie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress